Sevgili ODTÜ’ lüler ve ODTÜ Destekçilerimiz,

Neden Burs Topluyoruz ?

Günümüzde, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencileri çekmenin en önemli koşullarından birisi, öğrencilere tanınan burs olanaklarıdır.

Burs ve Yardımlar Komitesi Nedir ?

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ’nin burs verdiği öğrenci sayısı 2016-2017 akademik yılında 451 öğrenciye ulaştı. BURS VE YARDIMLAR KOMİTESİ derneğin bu konuda çalışan birimidir.

Burs için bağış yapma durumunun tabana yayılması halinde, 100.000 i aşkın mezunumuzla eğitime verilecek desteğin inanılmaz boyutlara ulaşabileceğine inanıyoruz.

“BURS BAĞIŞI TOPLAMAK AMAÇLI KOŞMAK “ bağış yapmayı yaygınlaştırmanın yollarından birisidir. Bu amaçla 2017 yılında kurulan ODTÜ M.D. Maraton Grubu gönüllü koşucuları aracılığıyla burs bağışı toplamaktadır.

Bursiyerler Nasıl Seçiliyor ?

Bursiyerlerimiz, ODTÜ Mezunları Derneği Burs ve Yardımlar Komitesi’nce maddi anlamda desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen öğrencilerin arasından “daha çok sosyal sorumlu vatandaş olma potansiyeli taşıyanların” belirlenmesine yönelik bir mülakatla seçilmektedir. Her sene mülakatlarımız ODTÜ Mezunları Derneği’nde yapılmakta ve mülakatları burs ve yardımlar komitesi üyesi olan gönüllü mezunlarımız tarafından yapılmaktadır. Mülakatçı olmak isteyen mezunlarımızın desteğine ihtiyacımız var.

Burs Tutarları ne kadardır ?

ODTÜ Mezunları Derneği burs tutarları 9 ay için ödenmektedir ve aşağıdaki gibidir :

• Tam Burs: 180 TL/Ay • Yarım Burs: 100 TL/Ay

Bağışlar Nasıl Burs Oluyor ?

Bu rakamlara göre 12 ay düzenli en az 135 TL/ay burs veren bir burs bağışçısı (BURS DESTEKÇİSİ), bir normal BURSİYERİN 9 aylık bursunu karşılamaktadır. Ancak yapılacak bağışların alt ve üst sınırı yoktur. Aylık 50 TL de; 2.000 TL de bağış yapan BURS DESTEKÇİLERİMİZ var. Ayrıca az veya çok tek seferlik bağışlarda da çok önemli meblağlara ulaşıldığını unutmamak gerekli. Burs destekçilerince atılan her bir adım, bir maratonu tamamlayan binlerce adımın bir parçası oluyor. Siz koşuya hazırlanırken, koşarken ve koştuktan sonra, aile fertlerinize, arkadaşlarınıza, dostlarınıza, komşularınıza, “burs bağışı toplamak için” koştuğunuzu bildiren yazılar göndererek, sizi desteklemek için burs hesabına bağış yapmalarını isteyeceksiniz. Bunun nasıl yapılacağına dair bilgilendirmelerimiz önümüzdeki günlerde sizlere ulaştırılacaktır.

Bağışları Nerede ve Nasıl Yayınlanıyor ?

ODTÜ Mezunları Dergisi’nde en az bir öğrenci için düzenli burs verenlerin isimleri, verdikleri burs tutarları da gösterilerek yayınlanacaktır. Ayrıca ODTÜMD Maraton Grubu’ nca toplanan tüm burslar etkinlik döneminde tüm açıklığıyla listeler halinde günlük ve haftalık olarak bu gruba iletilmektedir.

.

.

ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Burs ve Yardımlar Komitesi

 

 

 

 

 

 

İletişim

ODTÜ Mezunları Derneği
1540. Sokak No:58
İşçi Blokları Mah. Balgat Çankaya/ANKARA
P: (312) 286 79 79